عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در فصول سرد سال، فعالیت صنعتی و پس از آن حمل و نقل از مهمترین علل آلودگی هواست، گفت: در میان صنایع، واحدهای آجر و سیمان، ریخته‌گری و ذوب فلزات، پالایشگاه و پتروشیمی به ترتیب بیشترین سهم را در آلودگی دارند.
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان ۴۸۳ هکتار واحد کارگاهی غیرمجاز از جمله دلایل آلودگی هوا در اصفهان است، گفت: عوارض آلایندگی از دانه درشت‌ها گرفته می‌شود در حالی که این واحدهای کوچک عوارض خود را طبق قانون پرداخت نمی‌کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان یکی از مسائل مهم و نقاط تمرکز شورای ششم را مطالبه‌گری در خصوص وضعیت نامناسب آلودگی هوا دانست و گفت: امیدواریم در این خصوص تمامی دستگاه‌های مسئول به صف شوند و طبق تعهدات خود برای کاهش میزان آلودگی هوا به وظیفه خود عمل کنند. 
جلسه کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان این هفته با موضوع مهم بررسی روش‌های مدیریت تأمین منابع و مصارف آب در شهرداری اصفهان برگزار گردید. 
اعضای کمیسیون هوشمند سازی و حمل و نقل شهری شورای اسلامي شهر از ستاد مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان بازدید کردند
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در خصوص موضوع عدالت در شورای ششم مفصل صحبت شده است و یکی از مصادیق عدالت برخورداری از امکانات شهری است و برای برقراری آن باید دسترسی به امکانات شهری در ۱۵ منطقه و بیش از ۲۰۰ محله شهر اصفهان فراهم شود. 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اينكه احیای عصارخانه جماله منجر به رونق گردشگری در منطقه می‌شود، گفت: احیای بافت تاریخی شهر اصفهان یک عزم والا می‌طلبد، اگر همه نهادها حضور داشته باشند ما شاهد احیای بافت های تاریخی شهر اصفهان خواهیم بود. 
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در کارگروه بافت تاریخی شهر اصفهان گفت: دوره ششم مدیریت شهری نگاه ویژه ای به بافت تاریخی شهر اصفهان دارد و این بافت را یک ظرفیت می‌داند و به جد به دنبال احیای آن خواهد بود.
رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دولت بایستی ۵۰ درصد از بودجه مترو را در قالب اوراق مشارکت در اختیار ما بگذارد، اما با توجه به سیاست‌های انقباضی سازمان برنامه و بودجه نمی‌دانیم چه تصمیمی برای بودجه این پروژه گرفته شده یا می‌شود، امیدواریم با پیگیری شهرداران کلانشهرها ۵۰ درصد باقی مانده بودجه مترو توسط دولت تأمین شود.
جلسه کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان برگزار گردید. 
جلسه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر اصفهان با حضور اعضای این شورا و شهردار اصفهان برگزار گردید. 
نشست تخصصی اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با رؤسای ادارات و کارشناسان فرهنگی اجتماعی مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان برگزار شد. 

صفحه‌ها