• 1400-06-14 09:26
  • کد محتوا:52920
انتظار داریم وزارت کشور در صدور حکم شهردار اصفهان سرعت عمل داشته باشد

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: چهارم شهریور شهردار اصفهان انتخاب شد و ششم شهریور مدارک وی به استانداری اصفهان و استاندار نیز این مدارک را به وزارت کشور ارسال کردند، از وزارت کشور انتظار می رود در صدور حکم شهردار اصفهان سرعت عمل داشته باشند، چرا که تاکنون 30 روز از خدمت این شورا گذشته است و حضور شهردار می‌تواند موجب افزایش بهره وری شهر شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد نورصالحی صبح امروز (یکشنبه 14 شهریورماه) درهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به اینکه در هفته تعاون قرار داریم، اظهار کرد: تعاون به عنوان یکی از سه بخش مهم اقتصاد کشور مطرح است که متاسفانه به دلایل مختلف رشد کافی نداشته است و امیدواریم در سایه سایر بخش ها این بخش هم بتواند در کشور شکوفا شود.

وی افزود: تعاون در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و مشارکت مردم که از شعارهای اعضای شورای ششم هم هست، می تواند بروز و ظهور داشته باشد، امیدواریم با توجه به تعاون و در سایه همکاری، همدلی و مشارکت در راستای اعتلای برنامه های شهر و شهرداری گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشار به مدال نقره علیرضا مختاری ورزشکار اصفهانی پارالمپیک، ادامه داد: امسال شاهد درخشش ورزشکاران در پارالمپیک بودیم و این عزیزان توانستند به خوبی بدرخشند و در مجموع 24 مدال رنگارنگ که 12 مدال طلا 11 نقره و یک مدال برنز کسب کردند.

نور صالحی با بیان اینکه برای همه ورزشکاران کشور آرزوی توفیق داریم، گفت: توسعه ورزش همگانی امیدواریم بیش از پیش مورد توجه باشد و با همکاری میان شهرداری و سایر بخش های خصوص ورزش همگانی را در شهر اصفهان توسعه دهند.

وی تاکید کرد: پدیده فرونشست زمین در اصفهان بحث داغ فضای مجازی است، متاسفانه خشکسالی های اخیر و روند افزایش مصرف آب‌های زیرزمینی طی سال‌های گذشته و تغذیه نشدن چاه‌ها به دلیل جاری نبودن زاینده رود و همچنین ادامه یافتن برداشت از آب‌های تجدید ناپذیر باعث مشکل جدی فرونشست در اصفهان شده است، رئیس سازمان زمین شناسی اصفهان نیز طی جلسه‌ای با اعضای شورای اسلامی شهر گزارش نسبتا هشدار دهنده ای دادن، این اتفاقات توجه بیش از پیش مسئولان کشوری و استانی را در خصوص موضوع آب و تامین منابع آب برای اصفهان می‌طلبد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: در تابستان جاری اتفاقاتی در کلانشهر اصفهان رخ داد که اگر در جای دیگری رخ می داد توجهات به آن جلب می شد. تامین آب شرب کلانشهر اصفهان در بخش هایی به شکل تانکر تامین شد این موضوع زحمت هایی را برای مردم اصفهان در پی داشت؛ از شرکت آب و فاضلاب درخواست داریم که در پایان تابستان گزارشی از وضعیت آب شرب شهر اصفهان داشته باشند، همچنین از سازمان پارک ها و فضای سبز می‌خواهیم که گزارشی از وضعیت منابع آبی فضای سبز اصفهان ارائه کنند. 

نورصالحی با بیان اینکه روز چهارم شهریور ماه انتخاب شهردار اصفهان انجام شد و ششم شهریور مدارک ایشان به استانداری اصفهان و استاندار نیز این مدارک را به وزارت کشور ارسال کردند، گفت: از وزارت کشور انتظار می رود در صدور حکم شهردار اصفهان سرعت عمل داشته باشند و چراکه تاکنون 30 روز از خدمت این شورا گذشته است و حضور شهردار می‌تواند موجب افزایش بهره وری شهر شود.