• 1400-09-13 08:47
  • کد محتوا:53528
دسترسی به امکانات باید در تمام ۲۰۰ محله اصفهان فراهم شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در خصوص موضوع عدالت در شورای ششم مفصل صحبت شده است و یکی از مصادیق عدالت برخورداری از امکانات شهری است و برای برقراری آن باید دسترسی به امکانات شهری در ۱۵ منطقه و بیش از ۲۰۰ محله شهر اصفهان فراهم شود. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، حجت‌الاسلام  مهروی پور در نشست صمیمانه و هم اندیشی با فعالان جامعه معلولان اصفهان اظهار کرد: ایران از جمله کشورهایی است در حوزه معلولان دارای قانون بوده و در حال حاضر اگر ایرادی وجود دارد به دلیل این است که حداقلی را در اجرای قوانین داریم و امیدوارم با اجرای قوانین اتفاقات خوبی در حوزه معلولین جامعه داشته باشیم. 

وی افزود: در دنیا اعلام شده است که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد افراد دارای کم توانی هستند که در حدود سه درصد آنها این کم توانی‌ها ظاهر شده و شدت دارد و در کشور هم آمار همین گونه است. 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در حوزه معلولان انجام دهیم بحث دخیل بودن شهرداری در فضای عمرانی است؛ اشتیاق استفاده معلولان از امکانات شهری بیشتر از قبل شده است و آن‌ها به دنبال فرصت برابر و عدالت هستند. 

وی تصریح کرد: در خصوص موضوع عدالت در شورای ششم مفصل صحبت شده است و یکی از مصادیق عدالت برخورداری از امکانات شهری است و برای برقراری آن باید دسترسی به امکانات شهری در ۱۵ منطقه و بیش از ۲۰۰ محله شهر اصفهان فراهم شود. 

حجت‌الاسلام مهروی پور اضافه کرد: در کمیسیون اجتماعی فرهنگی و ورزشی شورا به دنبال ایده تخصصی شدن مأموریت سازمان‌ها به خصوص سازمان فرهنگی هستیم، اگر در بررسی‌ها به این موضوع برسیم که تخصصی کردن در کاهش هزینه‌ها و ارائه بهتر خدمات و فعالیت مؤثر است حتماً این موضوع را دنبال می‌کنیم و در آینده‌ای نزدیک شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود. 

انتهای پیام/