• 1400-10-26 11:24
  • کد محتوا:53885
هزینه اداره شهر نباید بر دوش شهروندان قرار گیرد

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:  ما به شهروندان قول داده‌ایم که شهر را گران اداره نکنیم و هزینه اداره شهر را بر دوش آنها نیندازیم و این موضوع باید در بررسی بودجه مورد توجه قرار گیرد. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مجید نادرالاصلی در نطق میان دستور بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به سالروز فرار شاه معدوم در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۵۷ اظهار کرد: با فرار شاه از ایران سرانجام طاغوت در ایران مرگ و زباله‌دان تاریخ شد. 

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (ع) گفت: این روز به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شده است. خانواده شهدا عمری را بر سر پیمان خود سخت ایستادند و لب به شکایت بازنکردند، اما چه سخت است که بگوییم حفظ کرامت مادران و همسران شهدا بر ما و متولیان امر را در ۴۰ سال گذشته بعضا با شعار گذراندیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: مادرانی را می‌شناسیم که برای امرار معاش مشکلاتی دارند، اگر مسئول هستیم که هستیم و میز مسئولیت ما بر روی ایثارگری این عزیزان بنا شده، باید تدبیر کنیم تا این مشکلات حل شود. شناخت این عزیزان و جانبازان صبور، کار سختی نیست، چه برنامه‌ای برای ارتباط با این عزیزان داریم؟

وی با بیان اینکه فصل بودجه است و همکاران ما در تکاپو برای تأمین درآمدهای شهری هستند، گفت: رو به افزودن هزینه برخی خدمات آورده‌ایم که در جای خود قابل بحث است. ما به شهروندان قول داده‌ایم که شهر را گران اداره نکنیم و هزینه اداره شهر را بر دوش آنها نیندازیم.

نادرالاصلی تصریح کرد: بحث درآمدهای پایدار و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دعوت از نیروهای مومن و کاردان برای ارائه طرح‌های اقتصادی با نگاه به ظرفیت‌های فوق العاده اصفهان و اقتصاد مقاومتی فرصتی شریف است. مردم متوقع هستند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار گیرد که اگر اینگونه شود شرایط برای اداره شهر بسیار متفاوت خواهد بود.

وی افزود: شعار «ما می‌توانیم» یک شعار محوری است، امروز شرایط اداره اصفهان و کلانشهرها سخت است، برای اداره شهر باید به استعدادهای فوق العاده موجود توجه کرد.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان می‌تواند قطب گل و گیاه باشد و ترمینال‌های صادرات این تولیدات باید در شهر ایجاد شود، گفت: اصفهان قطب صنعتی بوده و امروز با تغییر نگاه به صنعت و تشنه کامی شهرک‌های علمی و دانش بنیان، می‌توان به سرمایه‌های هنگفتی رسید. مدیران این شرکت‌ها اعلام می‌کنند خدمات آنها در خارج از استان و کشور با استقبال روبرو می‌شود اما در اصفهان به آنها توجهی نمی‌شود.

وی افزود: طرح شفافیت تصویب شد و امروز هم موضوع گفت‌وگوی محافل شده است، باید بگوییم شفافیت در توجه بیشتر به مردم و استفاده از ظرفیت‌های فکری آنها در همه حوزه‌هاست و باید به منویات مردم توجه شود. پیشنهاد می‌کنم همکاران در شورا و مدیریت شهری نسبت به ایجاد میزهای خدمت در مناطق شهرداری و گزارش اقدامات به نحو صحیح اطلاع رسانی کنند.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: نفس مردم اصفهان از آلودگی هوا به شماره افتاده است، چرا در خصوص ترافیک و گلوگاه‌های حمل و نقل شهری برنامه ندارید؟ از مدیریت استان و سازمان‌های ذی‌ربط و نیروی انتظامی می‌خواهیم برای حل این مشکل کمک کنند.

وی افزود: رسیدگی به معیشت کارکنان شهرداری امری مهم و عاجل است، بسیاری از همکاران شریف در چنبره مشکلات اقتصادی گرفتار هستند. مدیریت منابع انسانی و برنامه ریزی در خصوص رصد این مشکلات و ارائه گزارش به شورا اقدامی در خور کند.

انتهای پیام/