• 1400-10-26 12:40
  • کد محتوا:53887
برای تکمیل خطوط متروی اصفهان ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برای خط دوم و سوم مترو و الحاق پروژه متروی بهارستان به اصفهان و شاهین‌شهر ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: معتقدیم که این هزینه کامل باید توسط دولت پرداخت شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها در نطق میان دستور بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مطالبات مردم برای جاری شدن آب در زاینده رود اظهار کرد: بیست سال پیش قرار بوده که پروژه بهشت آباد اجرا شود اما این پروژه اخیرا در مکاتبات مسئولان هم فراموش شده است. اگر سال آینده فکری برای این پروژه نشود سالیان سال زاینده‌رود را خشک خواهیم دید.

وی افزود: بارهای زیادی به صورت غیرقانونی بر زاینده‌رود ایجاد شده که دولت باید برای آن تدبیری بیندیشد. در ارتباط با تخصیص‌های بدون حساب نیز دولت باید پاسخگو باشد. از این موضوع نباید به راحتی گذشت، هرچند کار سنگینی است و این را قبلا هم عنوان کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان تصریح کرد: اصفهان‌ها در پیروزی انقلاب نقش داشتند، در ۸ سال دفاع مقدس ۲۳ هزار شهید و سردار شهید را تقدیم کردند و در توسعه کشور نیز در دهه دوم انقلاب نقش فراوان داشتند اما متاسفانه به این شهر توجهی نشده و رشد و توسعه اصفهان در مقایسه با بسیاری شهرها از سرعت کمی برخوردار است.

وی ادامه داد: حداقل خواسته ما جاری شدن آب در زاینده‌رود است. در این باره اتفاق جدیدی نیفتاده و می‌بینیم بارهای جدیدی نیز بر رودخانه ایجاد می‌شود. نمایندگان مجلس در این باره باید اقدام کنند و به داد مردم برسند.

حاج‌ رسولی‌ها با اشاره به روند اجرای پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران گفت: با توجه به اینکه چین در این پروژه نقش دارد، با قطعی شدن پروژه همکاری ۲۵ ساله ایران و چین می‌توان از این فرصت بیشتر بهره برد. از این پروژه شیراز، اصفهان، قم و تهران بهره می‌برند و مهمترین نکته آن انتقال تکنولوژی است.

وی با بیان اینکه برای خط دوم و سوم مترو و الحاق پروژه متروی بهارستان به اصفهان و شاهین‌شهر ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: معتقدیم که این هزینه کامل باید توسط دولت پرداخت شود، اما ما بار ۵۰ درصدی آن را بر دوش مردم گذاشته‌ایم و از آنها عذر می‌خواهیم. 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: راندمان خط یک الان ۳۰ درصد است و زمانی بهره وری پیدا می‌کند که خط دو نیز به آن اضافه شود.

وی افزود: عمر ناوگان اتوبوسرانی بالای ۱۰ سال است و حدود ۶۰۰ اتوبوس در خط داریم که نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است. سالی ۲۰۰ تا ۳۰۰ اتوبوس باید به ناوگان اصفهان اضافه شود تا بخشی از مشکلات حمل و نقل عمومی برطرف گردد.

حاج‌رسولی‌ها بیان کرد: خودروهای دودزا باید معاینه و تعمیر شوند زیرا سم به ریه شهر وارد می‌کنند. متاسفانه خودروهای دستگاه‌های دولتی نیز چنین مشکلی دارند و در سطح شهر این موضوع را مشاهده می‌کنیم.

وی با اشاره به مشکلات ترافیک در شهر گفت: رنگ‌های استفاده شده برای خط کشی خیابان‌ها در مقابل آب و هوا مقاوم نیست، باید سالی حداقل دو مرتبه خط کشی انجام شود زیرا در کاهش ترافیک موثر است. 

انتهای پیام/