• 1400-12-01 11:19
  • کد محتوا:54451
مدرس ابن‌سینا می‌تواند به قطب گردشگری اصفهان تبدیل شود

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان رسیدگی به مدرس ابن سینا که در راستای گذر تاریخی اصفهان قرار دارد را مورد تأکید قرار داد و گفت: این منطقه می‌تواند به قطب گردشگری اصفهان تبدیل شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رسول میرباقری در نطق میان‌دستور سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به جاذبه‌های تاریخی و مذهبی اصفهان اظهار کرد: یکی از این آثار تاریخی کمتر شناخته شده مدرس ابن سیناست. پدر علم پزشکی جهان ۱۵ سال از عمر خود را در اصفهان گذرانده و این دوران به نام دوران طلایی اسلام شناخته می‌شود.

وی افزود: ابن سینا در اصفهان شاگردان فراوانی را تربیت کرد و تعداد زیادی از ۴۵۰ اثر علمی اصیل یا منسوب به او در دوران آرامش زندگی‌اش و به دور از دغدغه‌ها در شهر اصفهان تألیف شده است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان رسیدگی به مدرس ابن سینا که در راستای گذر تاریخی اصفهان قرار دارد را مورد تأکید قرار داد و گفت: این منطقه می‌تواند به قطب گردشگری اصفهان تبدیل شود. از چنین گوهری در اصفهان غفلت شده است و نتوانستیم جاذبه‌ای در این زمینه ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مدرس ابن سینا با کمک اداره کل میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی باید به عنوان جایگاه تاریخی در اصفهان شناخته شود.

انتهای پیام/