• 1400-12-03 09:50
  • کد محتوا:54464
لزوم توسعه توریسم سلامت در اصفهان/ شهرک سلامت یک ظرفیت ملی است 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایجاد زیرساخت‌های سلامت مردم و توسعه توریسم سلامت در شهرک سلامت بعنوان یک مرکز بیمار محور و مبتنی بر استاندارهای جهانی برای شهر اصفهان می‌تواند آثار بسیار  مثبتی داشته باشد. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان،  اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از شهرک سلامت بازدید کردند، این بازدید روز گذشته با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، رئیس مرکز پژوهش‌های شورا، رئیس کمیسیون عمران،  معماری و شهرسازی و عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر انجام شد.

محمد نورصالحی در این بازدید با بیان اینکه شهرک سلامت بعد ملی دارد، اظهار داشت: این سرمایه ای که در اینجا تحت عنوان شهرک سلامت هزینه شد می توانست در جای دیگری انجام شود، این ظرفیت متعلق به کشور بوده و به آن افتخار می کنیم .

وی بیان کرد: در شهرک سلامت بیشتر از آن که منفعت مادی دیده شود، منفعت معنوی در نظر گرفته شده است و امیدوارم با روحیه‌ای که کار را به اینجا رسانده، تردیدی از ادامه مسیر پیش نیاید . 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: دنبال این موضوع هستیم که دفاتر و مطب‌های پزشکی آمادگاه و خیابان شمس آبادی نیز با مشارکت بخش خصوصی در مکان مناسبی متمرکز شوند و بار ترافیکی خیابان‌های مذکور و بعضا آسیب های موجود حل شود.

وی گفت: ایجاد زیرساخت‌های سلامت مردم و توسعه توریسم سلامت در شهرک سلامت بعنوان یک مرکز بیمار محور و مبتنی بر استاندارهای جهانی برای شهر اصفهان می‌تواند آثار بسیار  مثبتی داشته باشد. 

رسول میر باقری رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به  وجود مدرس ابن سینا بعنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی جهان اسلام در اصفهان بیان کرد: ۱۵ سال ابوعلی سینا در این مدرسه به فعالیت پرداخته و می‌توان از این مکان بعنوان برند جذب توریسم سلامت بهره گرفت و میان این شهرک و آن مدرسه اتصال ایجاد کرد. 

گفتنی است، در این بازدید بحث ساماندهی طرف دوم خیابان سپهر  در مقابل شهرک سلامت مورد بررسی قرار گرفت. شهرک سلامت اولین شهرک سلامت در کشور بوده و هم اکنون دارای ۱۹ کلینیک فعال است. 

انتهای پیام/