• 1401-03-02 12:26
  • کد محتوا:55310
تصویب لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده با دو تأکید به تصویب اعضای شورای شهر رسید. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: جلسه امروز مقارن با ایام سالروز آزادسازی خرمشهر بود، به همین مناسبت در خدمت سردار کریم نصر اصفهانی از دلاوران اصفهانی حاضر در عملیات بیت المقدس و نماینده ادوار شورا و شنوای گفتار شیوا و ارزشمند و تجارب ایشان به عنوان یکی از سرمایه‌های هشت سال دفاع مقدس بودیم.

وی افزود: در ادامه جلسه امروز، لایحه تخفیف ۷۰ درصدی صدور پروانه در بافت فرسوده مطرح شد. این لایحه پس از جمع بندی نظرات با دو تاکید به تصویب رسید. نخست اینکه شهرداری پیگیر سهم ۵۰ درصدی دولت در رابطه با اعطای تخفیف به پروانه‌های این محدوده در شهر باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تأکید دوم این بود که این طرح تا پایان سال ۱۴۰۲ به مدت دو سال اجرایی خواهد شد تا همه شهروندانی که در این محدوده شهری برنامه‌ای برای دریافت پروانه نوسازی دارند از عواید این طرح بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: در ادامه لایحه مساعدت به خیریه امام سجاد (ع) با هدف تکمیل درمانگاه امام موسی صدر در خیابان شهید فروغی مطرح شد. با توجه به نیت وافقان و توضیحات، این درخواست در جهت تکمیل درمانگاه به تصویب رسید و شاهد تکمیل فرآیند ساختمانی درمانگاه و وقف آن خواهیم بود.

صالحی با اشاره به لایحه دو فوریتی شهرداری در رابطه با تجمیع برداشت از برخی حساب‌های شهرداری از جمله حساب پارکینگ به مدت سه ماه گفت: این لایحه برای استفاده بهتر از نقدینگی موجود در این حساب‌ها به منظور تأمین مصالح ساختمانی از جمله میلگرد، قیر و سیمان و همچنین پرداخت برخی از دیون با توجه به مهلت سه ماههؤ شرایط اقتصادی و لزوم استفاده از نقدینگی موجود در شهرداری مطرح شد و شورا با دو فوریت آن موافقت کرد و این لایحه به تصویب رسید. براین اساس به مدت سه ماه از جریان نقدینگی استفاده و سپس به حساب‌های مذکور برمی‌گردد.

وی با اشاره به لایحه توافق واگذاری بخشی از یک ملک در تعریض خیابان روشن‌دشت گفت: این لایحه به تصویب اعضا رسید. ضمن اینکه درباره یک مورد آزادسازی در حلقه چهارم ترافیکی نیز لایحه دیگری مصوب شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز لایحه قرارداد تکمیل قرارداد مشاوره نظارت عالیه و کارگاهی مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان مطرح شد. قرارداد برخی از مشاوران نیاز به تمدید داشت، همچنین معوقاتی از ماه‌های قبل وجود داشت که با توجه به توضیحات ارائه شده اعضای شورای شهر با این لایحه موافقت کرده و آن را به تصویب رساندند.

وی افزود: امروز همچنین طرح دریافت مبالغی برای ردیف مجزا به منظور نوسازی اتوبوسرانی در صحن امروز مطرح شد که به تصویب نرسید. 

انتهای پیام/