• 1401-03-02 12:29
  • کد محتوا:55311
توسعه موزه دفاع مقدس اصفهان در دستور کار قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به جایگاه اصفهان در جنگ تحمیلی لازم است توسعه موزه دفاع مقدس این شهر در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، احمد شریعتی با اشاره به جایگاه اصفهان در دفاع مقدس اظهار کرد: با وجود فعالیت چند لشکر رزمی اصفهان در زمان جنگ، موزه‌ دفاع مقدس این شهر در جایگاه مطلوبی قرار ندارد، در حالی که باید در کل کشور و میان کلانشهرها شاخص باشد.

وی با تأکید بر اینکه موزه دفاع مقدس باید راحت در دسترس مردم باشد، گفت: اصفهان به عنوان شهر ایثار و شهادت شناخته می‌شود و باید این موزه به گونه‌ای باشد که گردشگران آن را از نزدیک بازدید کرده و خاطرات رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اصفهان برایشان به یادگار بماند. 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه توسعه موزه دفاع مقدس اصفهان در دستور کار قرار گیرد، افزود: البته در دوره‌های مختلف شورا توجه ویژه‌ای به این موزه شده اما هنوز آن طور که باید و شاید به جایگاه مطلوب و در شأن شهر اصفهان نرسیده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد اردوی راهیان نور بیان کرد: در بازدید از مناطق عملیاتی جنوب می‌بینیم که اصفهان جایگاهی در این میان ندارد. به عنوان مثال در خرمشهر، فعلا در حال استفاده از جایگاه خوزستان هستیم، در این رابطه خبرهای خوبی شنیده‌ایم مبنی بر اینکه امکانات دارخوین به منظور ایجاد جایگاهی برای اصفهان در حال فراهم شدن است.

شریعتی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در دارخوین مستقر بود و باید کمک شود که با راه‌اندازی جایگاه اصفهان در این منطقه، خاطرات رشادت‌های رزمندگان این لشکر زنده شود و جایگاهی برای معرفی اختصاصی نقش اصفهان در دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب فراهم گردد.

انتهای پیام/